"A" dorost : S.Čechovice - S.Určice 3:1 ( 1:0 ) -- 2x Čech, Frys

"B" dorost : S.Čechovice "B" - S.Chomoutov 1:2 ( 1:1 ) - Surma

Mladší žáci "B" :

FC Výšovice - S.Čechovice "B"  2:6

15.03.2014: Příprava dorost

Mohelnice U19 - Čechovice U19 4:3 (2:2)

15.03.2014: Dnešní zápas s FK Nové Sady je kvůli nepříznivému počasí zrušený. Děkujeme za pochopení.

Doplnění fotogalerie
Žádáme všechny fanoušky, kteří si pořizují fotky ze zápasů našich mužstev a chtěli by je zveřejnit v naší fotogalerii, ať nám tyto fotografie s popisem zašlou na oddílový mail. Předem velice děkujeme.
  Anketa
Jak dopadne sezóna 2013/2014 pro MUŽE A ?

Pravidla pro soutěž přípravek.

platná pro soutěže v Olomouckém KFS pro soutěžní ročník 2010/2011.

1. Hrací plocha

Hrací plocha je čtvrtinou normální hrací plochy, jejíž pomezní čáry jsou čarami „pomezními“ a středem jsou hrací plochy odděleny  metami a středová i branková čára jsou čarami „brankovými“ (viz obrázek hrací plocha, který je přílohou těchto pravidel).

Pokutové území je po celé šířce hrací plochy a do hloubky hřiště 8. metrů

Pokutová značka se nevyznačuje.  Vzdálenost   8  metrů od „brankové“ čáry stanoví rozhodčí utkání.

Branky mají rozměr 2 x 5 metrů a jsou umístěny uprostřed „brankových“ čar.  Branky musí být opatřeny sítěmi a pokud nejsou ukotveny v zemi musí být zajištěny proti převrhnutí.

Tyče a břevno branky normální hrací plochy jsou součástí hrací plochy stanovené pro soutěže přípravek.

2. Míč

Utkání se hrají míči velikosti č. 4.

3. Počet hráčů

Soutěže přípravek hrají hráči věkové kategorie „U 11“ a mladší -  samostatná soutěž vždy se dvěma týmy „A“ a „B“,  a  kategorie „U 10“ a mladší - -  samostatná soutěž vždy se dvěma týmy „A“ a „B“ .  Hráči startují zásadně na platné registrační průkazy.

Každý tým  tvoří nejvýše 16 hráčů. Vlastní hry se zúčastňuje pouze 6 hráčů  (5 hráčů v poli  a brankář), přičemž jeden z nich musí být brankář.  Minimální počet je 5 hráčů (4 hráčů v poli a brankář). Klesne-li počet hráčů pod 5, nelze v utkání pokračovat.

Soupisky se nevyhotovují,  platí  pravidlo,  že  v jednom  dvojutkání  může  hráč  startovat  jen  za  jedno družstvo  ( A nebo B).

Všichni hráči uvedení v zápise mohou střídat libovolně a to i v nepřerušené hře (tzv. letmé střídání). Letmé střídání se provede tak, že hřiště nejprve opustí střídaný hráč a teprve poté smí na hrací plochu vstoupit náhradník. Střídání se provádí ve vymezeném prostoru pomezních čar  hrací plochy. Zde jsou také umístěny lavičky náhradníků. Při porušení tohoto pravidla nařídí rozhodčí nepřímý volný kop v neprospěch provinivšího se družstva  z místa kde se v době přestupku nacházel míč, případně ponechá výhodu, do ukončení celé akce, družstvu, které se neprovinilo.

Pozdrav před i po skončení utkání se provádí stejným způsobem jako v ostatních utkáních.

4. Výstroj hráčů

Hráči musí být před i po celou dobu střetnutí řádně ustrojeni a  to včetně chráničů holení.

Je zakázáno hrát v kopačkách s vyměnitelnými kolíky.

5. Rozhodčí

Platí ustanovení pravidla 5 Pravidel fotbalu.

6. Asistent rozhodčího

Pro utkání soutěží  přípravek v Olomouckém KFS se  asistenti rozhodčího nedelegují.

7. Doba a systém hry

Doba hry  je 2 x 15 minut, poločasová přestávka v délce 5ti minut musí být dodržena.

Kategorie „U11“  družstvo   „A“   a   „B“

Herní systém    1. kolo  „AD (domácí)“  -  „AH (hosté)“            „BD“  -  „BH“

2. kolo  „AD“  -  „BH“                                        „BD“  -  „AH“

Kategorie „U10“  družstvo   „A“   a   „B“

Herní systém    1. kolo  „AD (domácí)“  -  „AH (hosté)“            „BD“  -  „BH“

8. Zahájení hry

Platí ustanovení pravidla  8 Pravidel fotbalu.

9. Míč  ze hry

Je-li míč ze hry uvádí  jej  do hry zpět brankář z prostoru pokutového území a to buď výhozem nebo výkopem z ruky. Kroky brankáře v pokutovém území se nepočítají. Jakmile položí brankář míč na zem, může pokračovat ve hře již jen nohou. Při uvádění míče do hry brankářem musí být hráči soupeře mimo pokutové území.

10. Dosažení branky

Platí ustanovení pravidla 10 Pravidel fotbalu.

11. Ofsajd

Pro soutěže přípravek v rámci Ol. KFS neplatí ustanovení pravidla 11 Pravidel fotbalu o ofsajdu.

12. Zakázaná hra a nesportovní chování

Platí ustanovení pravidla 12 Pravidel fotbalu s výjimkou, že nepřímý volný kop se nařizuje z hranice pokutového území.

13. Volné kopy

Při provádění volných kopů:  - musí být hráči soupeře nejméně 5 metrů od místa přestupku, aby hráč, který

kop provádí mohl míč rozehrát bez zbytečného zdržování.

- před zahájením volného kopu nesmí být útočící hráč před brankářem blíže jak

3 metry, toto pravidlo neplatí při rozehrání kopu z rohu.

14. Pokutový kop

Platí ustanovení pravidla 14 Pravidel fotbalu.

15. Vhazování

Platí ustanovení pravidla 15 Pravidel fotbalu.

16. Kop od branky – hra brankáře

Při uvádění míče do hry brankářem musí být všichni hráči soupeře mimo pokutové území.

„Kop od branky“ se prování tak, že brankář z vlastního pokutového území uvede míč do hry buď vyhozením míče rukou nebo výkopem z ruky  případně ze země. Takto rozehrávaný míč musí brankář rozehrát vždy jen do poloviny hrací plochy (spoluhráč nebo soupeř se musí  dotknout míče, případně stačí odraz od země na vlastní polovině hrací plochy).  Stejné pravidlo platí pro rozehrávku brankáře v případě, že  chytil ze hry míč do rukou  a  nestačí ani když si míč vyhodí z vlastního pokutového území a dále hraje jen nohou.

Porušení tohoto pravidla se trestá přímým volným kopem z poloviny hrací plochy.