Autor: Pepa <josef.sklenar(at)csobpoj.cz>, Téma: výsledky sezóny 2013-14, Vydáno dne: 26. 08. 2013

SOKOL ČECHOVICE - FKM OPATOVICE 2:4 ( 0:1 )

Branky : 1:1 Machynek ( Hatle ), 2:1 Peka ( Kolečkář )

Machynek

Střídali :  46min. Prášil ( Vlach ), 62.min. Chmelík ( Hodulák ), 83.min. Spálovský ( Matula )

Trenér : Milan Nekuda

Asistent trenéra : Vladimír Brablec

Loňský účastník krajského přeboru se u nás představil jako sebevědomé a kvalitní mužstvo. Hned v 10.minutě si připravili první šanci a ve 21.minutě již zahřmělo. Honza Vlach nechal odcentrovat soupeřova hráče a jak se míč dostal před bránu, bylo vidět že je zle. Hostující útočník hlavičkou do protipohybu otevřel skóre. Do konce první půle se pak nic zásadního nedělo a tak Opatovice odcházely do šaten s jednobrankovým vedením.

Do druhé půle vstoupil náš tým jako vyměněný a od začátku se do soupeře pěkně zakousl. V 60.min. šla naše střela těsně nad, o minutu později centroval míč Matula tak nebezpečně, že měl hostující golman co dělat, aby míč vyrazil na roh. V 68.minutě se do "tutovky" dostal Fana Kolečkář, ale před brankářem si míč zbytečně zpracovával, a pak už se dostal moc blízko a nebylo z toho nic. Za tři minuty otřásla Zacpalova bomba břevněm a dorážka Hatleho šla těsně mimo. Vyrovnání jsme se dočkali až v 75.minutě, kdy si do Hatleho trestného kopu z boku vrhl rybičkou MACHYNEK. A za další tři minuty jsme již vedli 2:1, když branku vstřelil přízemní střelou PEKA.  Hosté se nevzdali a hned za minutu to bylo 2:2. A o chvíli později jsme doplatili na známé "nedáš - dostaneš". Na míč, který poskakoval kousek před brankovou čárou nedosáhl náš útočník a vzápětí jsme z protiútoku inkasovali potřetí :-(. A aby toho nebylo málo, byl v 87.minutě vyloučen po druhé žluté kartě Marek Zacpal. Definitivní hřebíček nám zatloukli hosté v 91.minutě a odvezli si z našeho hřiště výhru 2:4.

Hodnocení trenéra Milana Nekudy pro Prostějovský Večerník :

"Od začátku se hrálo na kluzkém terénu, což nám strašně vadilo. Dostat míč pod kontrolu nám dělalo velké problémy, což mne dost překvapilo. V první půli jsme si nepřihráli, nevystřelili, neměli jsme žádné šance a zaslouženě jsme prohrávali. Trochu jsem zvýšil hlas, zmáčkli jsme je a rychle jsme otočili na 2:1, když se po přihrávce Hatleho krásně rybičkou trefil Machynek a pak Peka dorazil vyražený míč. Jenže po chybě golmana to bylo 2:2. Pak jsme dali břevno, ale soupeř udělal po standardce brejk, dal třetí gól a při hře vabank, jsme dostali čtvrtou branku. Vyhrát jsme si nezasloužili, ale remíza to být mohla. Dopustili jsme se hrubých chyb a soupeř je potrestal. Máme ale strašně mladé mužstvo a kluci si tím musí projít".