Přípravka 2003 a 2004 - E.ON JUNIORCUP 2013 - 3.místo !!!

Autor: Petr <petr.klimes(at)centrum.cz>, Téma: E.ON CUP 2013 Boskovice, Vydáno dne: 28. 06. 2013 

E.ON CUP - VYNIKAJÍCÍ ÚSPĚCH PŘIPRAVKY !!!

 

   V neděli jsme v ranních hodinách odjeli směr Boskovice. Náš tým byl složen z hráčů ročníku 2003, 2004 a 2005. Pro starší přípravku to byla svým způsobem premiéra. Poprvé jeli na velký turnaj bez hráčů ročníku 2002 a nejen oni, ale i trenéři byli plni očekávání, jak se s tím kluci vyrovnají.

     Po příjezdu proběhlo nezbytné rozcvičení a předzápasová porada v šatně byla zaměřena především na povzbuzení a vyhecování k co nejlepším výkonům. Sestava byla rozdělena na pomyslný „A tým“ tvořený hráči ročníku 2003 a „B“ tým, jenž byl složen z hráčů ročníku 2004 a 2005.

 

     První zápas nás čekal soupeř TJ Sokol Velké Opatovice.  A tým se ujal záhy dvoubrankového vedení a následně ukazoval fotbalovému světu, co vše je možné neproměnit. Do B týmu se pustil soupeř s větší vervou a vyrovnal skóre. Na to trenéři pružně zareagovali a posílili tým dvěma hráči 2003, ale ani s jejich přispěním se nepodařilo výsledek změnit. A tak jsme si připsali první bod za remizu 2:2 a naději, že jsme si střelecké minely již vybrali.

Branky: F. Rozehnal, T. Müller

 

     Druhý zápas s FC Slovan Rosice se odvíjel v obdobném duchu. Kluci obou týmů se prali o každý metr hřiště a svým důrazem nepustil soupeře k rozehrávce a ke střelbě. A tým opět neproměňoval tutovky a soupeř nás potrestal jedinou svojí akcí, když se dostal na naši polovinu a vyrovnal. To však nevadilo, protože B tým odvedl skvělou práci a zaslouženě vyhrál 2:0. Celkové skóre tedy znělo 3:1 pro Čechovice.

Branky: F. Rozehnal, J. Laurenčík, O. Mikeš

 

     Po obědové pauze jsme se utkali se soupeřem TJ Sokol Borová, který neměl dostatek hráčů a tak po dohodě s trenéry se hrálo na obou hřištích systémem 4 + 1. Z počátku byl A tým hrou ve čtyřech zaskočen. Naopak tenhle systém svědčil B týmu, který je zvyklý z OP. Po počátečním vzájemném oťukávání jsme soupeře, který neměl možnost střídat, jednoznačně přehráli 5:0.

Branky: 2 x F. Rozehnal, 2 x T. Müller, J. Laurenčík

 

     Následoval náš rival z OP FK Němčice n/H. Tady nebylo třeba hráče ani nijak motivovat, zasvěcení důvod vědí. Kluci se pustili do soupeře s vervou jim vlastní a na obou hřištích soupeře přehráli. Výsledek 7:0 nenechal nikoho na pochybách.

Branky: N. Zahradníček, F. Rozehnal, T. Müller, T. Kobliha, B. Paar, 2 x O. Mikeš

 

     Před posledním zápasem s dosavadním lídrem skupiny FC ŽĎAS Žd´ár nad Sázavou jsme již věděli, že budeme hrát semifinále. Takže nám šlo o to, zda postoupíme z 1. nebo 2. místa. Proti silnému soupeři složenému téměř z hráčů ročníku 2003 vzhlíželi naši kluci s hlavou do oblak, především B tým, z důvodu výškového rozdílu. Herně už nás soupeř zas tak nepřevyšoval. A tým svojí skvělou, bojovnou a myslím i nejlepší hrou za celý turnaj soupeře porazil. B tým bojoval neméně srdnatě, ale proti fyzicky zdatnějšímu soupeři hledal tenhle zápas ještě ten správný recept. Prohráli jsme sice v součtu výsledků 2:4, ale byl to obrovský příslib do finálových bojů.

Branky: T. Müller, O. Kolmačka

 

     V semifinále nám byl určen tým Městský fotbalový klub Vyškov. V první polovině jsme posílili B tým hráčem 2003 a z počátku se nám na obou hřištích dařilo držet se silným a průměrově starším soupeřem krok. Pak nás začal přehrávat a my v druhé polovině hry již začali šetřit síly na zápas o 3. místo. Nezbylo nám než pogratulovat skvěle hrajícímu soupeři k zaslouženému postupu do finále a rychle zapomenout na porážku 1:11.

Branky: F. Rozehnal

 

     A je to tady. Zápas o třetí místo a soupeřem nebyl nikdo jiný než vítěz naší skupiny FC ŽĎAS Žd´ár nad Sázavou. Výhodou bylo, že jsme soupeře již poznali a mohli se na něho alespoň teoreticky připravit. B tým jsme od začátku posílili o 2 obránce 2003, což se ukázalo jako klíčové a nabádali hráče k aktivní hře, pohybu a střelbě. Měli jsme ještě jedno eso v rukávu – rodiče. Jejich neustálé povzbuzování hnalo kluky dopředu a dodávalo jim velké sebevědomí. Soupeři se do sebe pustili s velkou vervou od úvodního hvizdu a B tým se dokonce ujal vedení. Do konce poločasu se situace obrátila A tým o jeden gól vedl, B tým o jeden prohrával. Stav byl tedy nerozhodný 2:2. Do druhé půle se prohazovaly týmy a to znamenalo jediné: B tým ubránit výsledek a A tým vstřelit rozhodující branku. To se však nedařilo a B tým začal herně zaostávat, soupeř se dostával do přečíslení, které zúročoval ve vstřelené góly. A týmu se zase nedařilo, použiji větu A. Rozehnala, trefit zařízení. Vše se zlomilo v infarktovém závěru, kdy ze sebe VŠICHNI kluci vydali zbytky sil a vyrovnali stav na 6:6.

    Následovali penalty. Nominovaní hráči na exekuci měli pochybnosti, ale pevné a nesmlouvavé hlasy trenérů je přesvědčily, že jsou Ti praví a nikdo jiný. První neomylně zavěsil náš nejlepší střelec turnaje a s velkým přehledem hrající F. Rozehnal. Následoval ho T. Kobliha a když  A. Šálek skvělým zákrokem vychytal soupeře, stačilo už jediné – proměnit poslední kop. Ten byl přisouzen N. Zahradníčkovi, který se nemýlil. To co následovalo, nám ostatní týmy mohly jen závidět. Společná radost hráčů, trenérů a dojatých rodičů. Na tyhle okamžiky se nezapomíná … .

Branky: B. Paar, 3 x F. Rozehnal, T. Müller, J Laurenčík, Z. Zbořil, T. Kobliha, N. Zahradníček

 

     Na závěr chci zdůraznit poděkování všem rodinným příslušníkům za podporu a úžasné zázemí, které hráčům vytvořili. Nemohl si toho nevšimnout i pořadatel turnaje, který výkon našeho fan clubu vyzdvihnul i na svých stránkách http://www.youtube.com/watch?v=NcUppk25uwQ. Také disciplína hráčů přispěla k výsledku. Nebylo snadné odolat všem lákadlům, které nabízí atrakce e.on rodinného fotbálku. Všichni kluci celý turnaj hráli na hranici svých možností a po právu si odvážejí pohár za celkové třetí místo!

     Pomyslnou třešničkou na dortu bylo individuální ocenění pro nejlepšího gólmana turnaje Jardu Zabořila.

 

Kluci děkujem!!!

 

Sestava: Filip Rozehnal, Tomáš Kobliha, Ondřej Kolmačka, Šimon Mynařík, Bohdan Paar, Jaroslav Zabořil, Vojtěch Zabořil, Tomáš Müller, Nicolas Zahradníček, Adam Šálek, Ondřej Mikeš, Michal Burget, Zdeněk Zbořil, Jakub Laurenčík, Lukáš Nesvadba, Petr Kořínek