SOKOL ČECHOVICE - SK SLATINICE 1:0 ( 0:0 )

Střídali :  62.min. Chmelík ( Jahl ), 67.min. Klimeš ( Suchomel ), 89.min. Mach ( Jansa )

Trenér : Jaroslav Liška

Asistent trenéra : Jiří Jančík

Vedoucí mužstva : Vlastimil Ráček

V prvním jarním domácím zápase jsme na svém hřišti přivítali pro nás velmi nepopulárního soupeře, celek SK Slatinice. S tímto týmem jsme měli velmi nepříznivou bilanci, z 33 vzájemných utkání jsme pouze 8 zvítězili, 8 remízovali a 17 jsme odešli poraženi. Dnes jsme chtěli tuto bilanci vylepšit.

První čtvrthodinu se na hřišti téměř nic nedělo, ale v 16.minutě střílel těsně nad Matula a o chvíli později si krásně na centr naskočil Jansa, ale hlavičkoval pouze do tyče. Ve 28.minutě vystřelil z velkého vápna skákavou střelu těsně vedle Hatle a o 2 minuty později šla Jahlova bomba nad břevno. Nepřesnou střeleckou pětiminutovku zakončil Kolečkář, jehož dělovka šla opět vedle. Do poločasu se již nic vážného nestalo a tak se do šaten šlo za bezbrankového stavu.

O přestávce došlo k ocenění dvou dlouholetých a zasloužilých funkcionářů TJ Sokol Čechovice, a to jednatele Sokola pana Františka Kohoutka a pana Zdeňka Macharáčka, bývalého člena výboru oddílu a také člena STK v okresním a krajském fotbalovém svazu. Po této slavnostní chvíli se začala druhá půle a hned v první minutě mohly udeřit Slatinice, jejich útočník postupoval z boku na Brablece, ale jeho technická střela skončila naštěstí pro nás nad. V 55.minutě jsme se ale mohli radovat z první jarní mistrovské branky již my. Po faulu na Matulu byla nařízena penalta, ke které se postavil veterán Petr HODULÁK a suveréně ji proměnil - 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání, ale naše obrana pracovala velmi dobře. Nicméně v 78.minutě musel předvést parádní zákrok Radek Brablec, který vytáhl hlavičku z bezprostřední blízkosti. Tento moment asi rozhodl o zisku 3 bodů pro náš tým, protože do konce zápasu si Slatinice již žádnou šanci nevytvořily, naopak po našem nebezpečném útoku si málem hostující obránce vstřelil v 83.minutě vlastní branku. Po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme se tedy mohli radovat ze zisku prvních tří bodů. Bylo to sice utrápené, ale zasloužené vítězství.