Starší žáci - 28. kolo Čechovice - Šternberk 5:0 (4:0)

Autor: liga <23pk(at)seznam.cz>, Téma: výsledky sezóny 2011-12, Vydáno dne: 17. 06. 2012

Čechovice - Šternberk            5 : 0   ( 4 : 0 )

Branky:  9´ 1:0 Wolker (Bílý), 12´ 2:0 Bílý (Wolker), 20´ 3:0 Pospíšil (Vincourek),
              35´ 4:0 Vincourek (Kiška), 57´ 5:0 Hluštík (Weinlich)

D.Klimeš

J.Pospíšil (K)    -            R.Kravák    -         Mlčoch          -           Jančík

Pluháček        -           Vincourek      -           Weinlich

L.Bílý     -       Kiška     -     Wolker

Střídali: Liška (B), Nejezchleb, Foret, Šustr, Lachman, Mudroch, Hluštík,

Trenér: Liška, Jančík
Vedoucí mužstva: Klimeš

K závěrečnému utkání sezóny jsme nastupovali doma proti poslednímu Šternberku s jediným cílem - jakémukoli vítězství, které nás definitivně korunuje jako vítěze krajského přeboru starších žáků. Nechtěli jsme nic ponechat náhodě, proto jsme nastoupili se třemi útočníky v základní sestavě. Během dvaceti minut bylo ale o výsledku (a tím pádem i o krajském šampiónu) rozhodnuto, když  převahu na hřišti zúročili naši kanonýři Kuba Wolker, Lukáš Bílý a kapitán a tahoun mužstva Kuba Pospíšil. Do poločasu zvýšil na 4:0 nejproduktivnější hráč jara Mates Vincourek.
V druhé polovině zápasu to už bylo spíše o udržení výsledku. Zahráli si všichni kluci, kteří poctivě celý rok makali, a celou sezónu zakončil nádherným gólem Dominik Hluštík.
Musím ale sportovně uznat, že soupeř se prezentoval (nejenom dnes, ale po všechny naše vzájemné zápasy) výborným fotbalem, který jim určitě do budoucna přinese skvělé výsledky.

Bezprostředně po zápase jsme převzali z rukou zástupce olomouckého KFS,  místopředsedy OFS Prostějov a 1. náměstka primátora města Prostějova pohár pro vítěze a zlaté medaile.

Vítězství starších žáků v krajském přeboru je historickým úspěchem čechovické kopané. Završuje tak dlouholetou a systematickou vynikající práci všech dobrovolných členů našeho oddílu s mládeží. Vyzdvihnout ovšem musím skvělou partu kluků, kteří dokázali celý rok táhnout za jeden provaz a "zlatou placku" si právem zaslouží. Doufám, že na tento milník budou v budoucnosti navazovat i další kategorie a posunou náš oddíl ještě dál.