Mladší žáci (r.2000)- 5.místo na turnaji v Křenovicích - 14.1.

Autor: Pepa <josef.sklenar(at)csobpoj.cz>, Téma: Halové turnaje 2011-12, Vydáno dne: 15. 01. 2012

V sobotu 14.1. se naši mladší žáci zúčastnili dvou turnajů. Žáci ročníku 1999 byli druzí na okresním turnaji v Přemyslovicích a hráči ročníku 2000 jeli do Křenovic na turnaj, který pořádala Sparta Brno. Toto klání bylo opět výborně obsazeno,  všechna mužstva mimo nás a Kohoutovic hrají žákovskou ligu, takže pro kluky to byla motivace se jim vyrovnat.

V prvním zápase proti domácím jsme až do 15 minuty drželi vyrovnaný stav, ale nakonec jsme po dobrém výkonu prohráli 0:2. Ale hned ve druhém utkání jsem zažili radost z vítězství a po brankách M.Řeháka a Růžičky jsme porazili Havlíčkův Brod 2:0. V dalším průběhu jsme pak ještě vybojovali bod za remízu 2:2 s Hodonínem a nakonec jsme obsadili pěkné 5.místo.

Kluci a samozřejmě jako vždy výborná Viky, v každém zápase  makali naplno a svým ligovým soupeřům se vyrovnali bojovností ( mimo utkání s 1.SK Prostějov, který jsme prohráli 0:7 ). Kromě Viky odehráli velmi dobrý turnaj i obránci Jarda Synek a Tomáš Batěk. V útoku nás drželi Martin Řehák a Marek Růžička.

1. S.ČECHOVICE - SPARTA BRNO   0:2

Branka : -----

Až do 15.minuty byl s domácím favoritem stav 0:0. Sparta Brno byla sice lepší, ale my jsme kvalitně bránili. Marek Růžička šel po chybě domácích sám na bránu, ale bohužel si to dal na slabší levou nohu a neproměnil. Poté jsme dostali po možná jediné chybě v zápase branku. Nedokázali jsme míč odkopnout ani po několikáté do bezpečí a útočník Sparty z blízka trestal. A vzápětí jsme z brejku dostali 2:0 a bylo rozhodnuto. V poslední minutě jsme měli přečíslení 3 na 1, ale Honza Sklenář svoji šanci dal těsně vedle.

2. S.ČECHOVICE - FC SLOVAN HAVLÍČKŮV BROD  2:0

Branky : 1:0 M.Řehák,  2:0  Růžička

Úvod zápasu nám vyšel, prvních 3 minuty jsme nepustili Havlíčkův Brod ze své poloviny, ale bohužel proměnění šancí je pro nás ohromě těžké. Brankové příležitosti měli Sklenář a Růžička, ale nic. Potě se hra vyrovnala, ale okolo 8.minuty nás soupeř přikoval k naší bráně, měli jsme velké štěstí, jednou pomohla tyč a podržel nás brankář Martin Soldán. A tak jsme se v 11.minutě ujali vedení. Martin ŘEHÁK se dostal k míči na pravé straně naší poloviny, utekl po křídle a konečně jsme se mohli radovat z branky. Havlíčkův Brod nás opět přitlačil, ale hráči Batěk, Synek, Suchánková a Frohn dělali v obraně divy. Dvě minuty před koncem potvrdil naše vítězství dorážkou po střele Řeháka Marek RŮŽIČKA.

3. S.ČECHOVICE -  MSK VYŠKOV  0:2

Opět vyrovnaný zápas, ale nakonec se Vyškov 2x prosadil a zvítězil 2:0.

4. S.ČECHOVICE - RSM HODONÍN  2:2

Branky : 1:2 Růžička, 2:2 Sklenář

Velmi pěkná bitva, která skončila zaslouženou remízou. Hodonín měl mírně navrch a do 14.minuty vedl 0:2.  Pak však snížil Marek RŮŽIČKA na 1:2 a my jsme vrhli všechny síly do útoku s cílem vyrovnat. 35 vteřin před koncem se to nakonec podařilo Honzovi SKLENÁŘOVI. Bod jsme si za bojovnost zasloužili.

5. S.ČECHOVICE - 1.SK PROSTĚJOV   0:7

Branka : -----

Do 6.minuty  jsme drželi nerozhodný stav. Skvělými zákroky nás držel Martin Soldán a dokonce jsme měli dvě příležitosti, ale opět ani Růžička, ani Sklenář je neproměnili.  Pak se hráči SK poprvé trefili a následně spustili svůj kolotoč přihrávek na jedne dotek, který jsme nedokázali eliminovat  a nakonec se nám třepotalo v síti "sedm" kousků. Vzhledem ke kvalitě soupeře, který patří k TOP týmům v ČR se však nejednalo o žádnou katastrofu.

6. S.ČECHOVICE - TJ TATRAN KOHOUTOVICE  1:2

Branka : 1:2  M.Řehák

I v posledním zápase jsme se chtěli pokusit bodovat, ale protože jsme hráli už jen v sedmi ( Marka bolelo koleno ), tak to bylo hodně těžké. Nicméně nechybělo mnoho a nakonec se nám to málem podařilo. Kohoutovice vedly dlouho 2:0, ale tři minuty před koncem snížil po pěkné kličce brankáři Martin ŘEHÁK. Závěrečný tlak nám ale vyrovnání bohužel nepřinesl.