Přípravka "B" : 3.kolo - FK Šumperk - S.Čechovice 1:5, 1:2, 1:1, 2:2

Autor: liga <23pk(at)seznam.cz>, Téma: výsledky sezóny 2011-12, Vydáno dne: 12. 09. 2011

Na další kolo krajského přeboru jsme tentokrát zavítali do vzdáleného Šumperka, kde nás opět čekaly, v kategorii U10, čtyři zápasy s domácími týmy (2 „A-tým“ a 2 „B-tým“).

„A-tým“

Šumperk „A“ (2002) - Čechovice „A“  1:5

V prvním utkání proti domácímu „A“ se nám celkem herně vydařilo a soupeře jsme povětšinu času přehrávali. V první půli jsme se sice trápili v koncovce a nikdo moc neměl tu zdravou drzost dát branku. To se v první půli povedlo „jen“ Samovi Robešovi a Nicolasovi Zahradníčkovi, ale spousta dalších šancí zůstala neproměněná. Ve druhé půli vzal na sebe odpovědnost Prokop Ohlídal a zajistil nám vedení 3:0. Poté jsme se sice uklidnili a pěkně kombinovali, ale v koncovce jsme byli často netrpěliví a sobečtí (chtěli jsme dávat jen branky). Sice jsme do konce zápasu ještě dvě přidali, ale myslím, že na průběh zápasu to bylo málo. Kdybychom hráli víc kolektivně i před bránou, popřípadě se někdo pustil do drzého průniku, bylo by to lepší, než zakončování z nepřipravených situací. Soupeř hrozil jen z nakopávaných míčů. Z jednoho takového nám vstřelil branku a jednou nás zachránil brankář David Kováč. Konečné skóre 5:1 nám určitě zvedlo sebevědomí do dalšího zápasu.

Šumperk „B“ (2003) - Čechovice „A“  1:2

Ve druhém zápase jsme hráli proti domácím 2003kám, kteří však podle mého subjektivního názoru hráli proti nám lépe než tým „A“. Možná to bylo způsobeno i tím, že jsme měli jen dva hráče na střídání a naopak soupeři točili kompletní pětky. Ze začátku však bylo vidět z naší strany i mírné podcenění soupeře, který se díky rychlým únikům dostával k naší bráně, kde nás během zápasu několikrát zachránil náš brankář. I tak jsme ale v tomto zápase byli lepším týmem a to tentokrát (oproti prvnímu utkání) hlavně v individuální práci s míčem. Bylo vidět, že kluky předešlá výhra nabudila a nebáli se jít „drze“ do kliček ani mezi dva/tři hráče, které vyhrávaly a vznikali nám tak přečíslení domácí obrany. Poločas i tak skončil bez branek. V druhé půli byl průběh podobný jako v první. Bohužel jsme po jednom přímém kopu prohrávali, ale ani to nás neskolilo. I když síly ubývali, kluci makali a dokázali jsme se dvakrát prosadit a skóre otočit. I poté jsme ještě měli veliké šance a to když jsme se ani za takového stavu nebáli útočit v plné sestavě a stalo se nám, že jsme šli 3 na 1 a poté dokonce 3 na brankáře, ale bohužel unavenost po dlouhém sprintu s míčem nám snížila přesnost přihrávky a tak jsme se potřetí prosadit nedokázali. Konečné skóre 2:1.

Musím všechny kluky pochválit za odvedený výkon, protože tentokrát byl náš výkon mnohem lepší než v předchozích zápasech a myslím, že všichni museli ocenit naši hru a bojovnost. Všichni hráči zahráli dobře, ale nejvíce mě překvapili Kuba Jahelka se Samem Robešem, kteří několikrát sebevědomě předvedli krásné kličky i proti přesile fyzicky větších hráčů a jejich zdravé sebevědomí mě mile překvapilo! Za bojovnost a nasazení musím pochválit i Prokopa s Matyášem, kteří toho v parném odpolední spoustu naběhali. Kvalitní utkání však předvedli i další hráči!

Sestava: Kováč, Vybíral, Jahelka, Ohlídal ©, Miller, Robeš, Laurenčík, Zahradníček

Šumperk „B“ (2003) - Čechovice „B“ 1:1

Branka: Rozehnal

Šumperk „A“ (2002) - Čechovice „B“ 2:2

Branky: Kolmačka , Dohnal

Sestava: Pekař, Rozehnal, Kolmačka, Dittmann ©, Coufal, Mynařík, Ličman, Dohnal