Přípravka "B" okresní přebor - Konice

Autor: liga <23pk(at)seznam.cz>, Téma: výsledky sezóny 2011-12, Vydáno dne: 08. 09. 2011

Ve čtvrtek 8.9.  jsme odehráli naše první odložené kolo okresního přeboru starších přípravek (ročník 2001 a ml.) v Konici. Soupeři nám v tomto kole byly nejprve Určice a poté Jesenec.

Čechovice - Určice 5:5

V prvním zápase jsme se střetli s týmem z Určic, který byl dosti snaživý a běhavý a hodně nás dorážel. Podařilo se mu vstřelit, pro nás docela nešťastnou, branku, která nás v první půli dost nalomila a my nevěděly co hrát. Hráči byli nervózní a ve spoustě akcí i netrpěliví, z čehož plynuly z naší strany zbytečné ztráty a nefotelové momenty v útočné fázi. Po první půli, kterou jsme prohráli 1:4 jsme kluky uklidnili, že mají dost času, a že když budou hrát v klidu fotbal, tak skóre otočíme. Kluci to vzali, do druhé půle, na vědomí a na hřišti to bylo poznat, najednou jsme soupeře tlačili a během pěti minut vyrovnali na 4:4. Poté jsme trochu povolili a soupeř se občas dostával do protiútoků. Z jednoho takového protiútoku jsme dostali pátou branku, na kterou jsme však dokázali odpovědět a tak tento zápas skončil remízou 5:5.

Čechovice - Jesenec 7:3

Druhý zápas – proti Jesenci byl veden spíše v přátelském duchu, protože z Jesence přijeli jen tři(čtyři) hráči a tak jsme se domluvili, že jim budeme hráče půjčovat, abychom tento zápas mohli odehrát. Jesenec, posílený brankářem a jedním hráčem z domácí Konice doplněný střídavě našimi hráči, se sice snažil, ale bylo vidět, že s fotbalem teprve začínají a sbírají zkušenosti. Bylo vidět, že naši hráči, kteří hráli za Jesenec, byli mnohem zkušenější a v týmu „vynikali“ stejně jako šikovný hráč Konice, který hrál v tomto zápase proti nám. Celý zápas jsme střídali jednu pětici a jednu trojici hráčů. Když na hřišti byla trojice, která jezdí pravidelně hrát KP (Šubrt F., Ohlídal, Vybíral) tak i v tomto počtu pětici soupeřových hráčů přehrávali.  Celý zápas byl veden v přátelském duchu a na výsledku nikomu nezáleželo, a proto zůstal výsledek neznámý… (oficiálně 7:3)

Sestava: Pekař - Handl, Steiner, Dušek ©, Dittmann, Šubrt F., Ohlídal, Vybíral, Rozehnal, Dohnal, Kolmačka, Laurenčík

Tuto soutěž jsme přihlásili, aby si zahráli i hráči, kteří prozatím na krajský přebor „nemají“. Dalším pozitivem je, že se v této soutěži mohou rozehrát a zvýšit si sebevědomí i hráči, kteří hrají i krajský přebor. Bohužel mě překvapila úroveň této soutěže a jsem rád, že hrajeme i kraj, kde se potkáváme s mnohem kvalitnějšími soupeři. Se kterými, ač s nimi třeba prohrajeme, získáme více zkušeností a více se toho naučíme, než kdybychom jezdili se všemi našimi hráči vyhrávat dvojciferným rozdílem a hrát třeba jen dva trochu kvalitnější zápasy za sezónu!