Přípravka "A" - vítězství v okresní minilize - 5.2. Nezamyslice.

Autor: Pepa <josef.sklenar(at)csobpoj.cz>, Téma: Halová okresní miniliga 2010-11 , Vydáno dne: 06. 02. 2011

V sobotu 5.2. proběhl v Nezamyslicích poslední, čtvrtý turnaj okresní halové miniligy přípravek ročníku 2000 a mladší.

Před tímto turnajem jsme měli na svém kontě 3 body a byli jsme na 2.místě za "áčkem" 1.SK Prostějov a stejným počtem bodů jako Olšany a Haná Prostějov. Bylo jasné, že pokud chceme být na bedně, potřebujeme minimálně jednou vyhrát, a jestliže chceme být okresními přeborníky, musíme zvítězit v obou zápasech. V prvním zápase nás čekala Haná Prostějov a ve druhém 1.SK Prostějov "A".

A i když nemohli nastoupit nemocní Kuba Páleník a Jarda Synek, vyšly našim hráčům sobotní zápasy na jedničku. Za povzbuzování početné výpravy čechovický fanoušků z řad rodičů, jsme vstoupili do utkání s Hanou Prostějov jako uragán. Po půli 6:0, jsme přidali ještě další 3 branky a zvítězili jednoznačně 9:0.

Ve čtvrtém, nejdůležitějším střetnutí nás čekal dosavadní lídr tabulky "A" mužstvo 1.SK Prostějov. A ač bylo jejich mužstvo složeno z kluků ročníku 2001, bylo nám v první půli rovnoceným soupeřem. Na hřišti se odehrávala pravá fotbalová bitva, kterou jsem pro sebe rozhodli díky 2 brankám Kubu Flajsara a 2 gólům Marka Růžičky. Po závěrečném hvizdu rozhodčího si tedy hráči mohli zakřičet vítězný pokřik a užít si zasloužených ovací od fanoušků a rodičů.

Závěrečné vyhlášení mělo slavností ráz, když ceny pro jednotlivá mužstva předávala místostarostka Prostějova paní Hemerková, předseda okresního fotbalového svazu pan Trunda a předseda komise mládeže Jaroslav Liška. Na třetím místě skončila Haná Prostějov, druhé obsadil 1.SK Prostějov a pro zlaté medaile a obhajobu loňského titulu si přišli hráči SOKOLA ČECHOVICE. Za sobotní výkony jsme si to zasloužili. Všem hráčům gratulujeme.

3. Sokol Čechovice – Haná Prostějov 9:0 ( 6:0 )

Branky : 1:0 Růžička, 2:0 Sklenář penalta, 3:0 Růžička, 4:0 Borovský, 5:0 Flajsar, 6:0 T.Batěk, 7:0 Sklenář, 8:0 Růžička, 9:0 Borovský

Hned v úvodu zápasu zahrozili hráči Hané, naštěstí svoji šanci nevyužili a tak jsme se mohli ve 2.minutě radovat z vedení, do kterého nás dostal Marek RŮŽIČKA. O chvíli později utekl obráncům Honza SKLENÁŘ, ve vápně byl faulován a sám následně pokutový kop proměnil - 2:0. Od této chvíle jsme již v utkání kralovali a postupně jsme svůj náskok navyšovali. Na 3:0 dával znovu RŮŽIČKA, na 4:0 Marián BOROVSKÝ a na 5:0 hlavou Kuba FLAJSAR. Těsně před přestávkou završil skóre nechytatelnou dělovkou Tomáš BATĚK.

Ve druhé půli náhrál od rohového praporku pěkně Marek Růžička Honzovi SKLENÁŘOVI a ten zvýšil na 7:0. Osmou brankou dokončil svůj hattrick kanonýr RŮŽIČKA a na 9:0 upravil Mário BOROVSKÝ. Kulatou desátou branku se nám již vstřelit nepodařilo, ale to nic neměnilo na tom, že jsme v tomto zápase podali vynikající výkon.

4. Sokol Čechovice – 1.SK Prostějov "A" 4:1 ( 0:0 )

Branky : 1:0 Flajsar, 2:0 Flajsar, 3:0 Růžička, 4:0 Růžička

Finálový zápas o titul okresního přeborníka byl v první půli velmi vyrovnaný. Hráči SK Prostějov si velmi dobře hlídali kanonýra Marka Růžičku i Mariána Borovského a protože i naše obrana v čele s Tomášem Baťkem, Martinem Řehákem a Viky Suchánkovou hrála výborně, ani jedno si vyloženou šanci nevypracovalo. A pokud něco na branku prošlo, spolehlivě si s tím poradil Martin Soldán. Za vynikající výkony v obou zápasech musíme pochválit Davida Frohna, kterému hra v obranné dvojici s Tomášem Baťkem nadmíru svědčí. První půle tak skončila bez branek.

Rozhodnutí padlo až polovině poločasu. Jakub FLAJSAR po rohovém kopu dorazil míč do sítě a vedli jsme 1:0. Když o chvíli později opět Kuba FLAJSAR dopravil míč do sítě, bylo rozhodnuto. O další dvě branky ( první dal pěkně hlavou ) se postaral Marek RŮŽIČKA a o vítězství v okresní miniligy bylo jasno. Soupeř sice 2 minuty před koncem snižuje na 4:1, ale naši hráči již zápas dovedli bez problémů do vítězného konce. Opět jsme podali velmi dobrý a kolektivní výkon.