Přípravka B ročník 2003 turnaj v Jedovnici 11.12.2010

Autor: Petr <petr.klimes(at)centrum.cz>, Téma: Halové turnaje 2010 - 11, Vydáno dne: 13. 12. 2010

V sobotu jsme se s hráči přípravky ročníku 2003 zúčastnili turnaje v Jedovnici, který pořádal domácí klub Jedovnice. Kromě domácích se na turnaji představili 4 týmy - Zbrojovka Brno, Haná Prostějov, Tatran Kohoutovice a my. Pro nás to byl první turnaj, který jsme v kategorii pro ročník 2003 odehráli. I díky tomu byli na tento turnaj nominovaní mladší hráči, kteří s námi moc často nejezdí a navíc se k nám připojil i hráč mladší přípravky Kuba Laurenčík a ani on určitě nazklamal! Hrálo se systémem „každý s každým“ na dva poločasy po 10 minutách.

První zápas jsme sehráli s tradičním soupeřem z Hané Prostějov. V prvním poločase jsme se dostali do slibného vedení 2:0, když obě branky vstřelil, po nahrávkách Šimona Mynaříka, Prokop Ohlídal. Bohužel jsme se však nevyvarovali chyby a soupeř ještě do poločasu snížil na 2:1. Ve druhé půli jsme chtěli pojistit skóre, abychom se nemuseli bát o výsledek a to se nám také podařilo. Nejdříve po dvou spoluprácích s Prokopem Ohlídalem navýšil skóre Adam Klimeš na 4:1. Poté se ještě po rohu Adama Klimeše trefil Šimon Mynařík a na konečných 6:1 upravil opět po Adamově nahrávce Prokop Ohlídal.

Druhý zápas jsme sehráli s domácí Jedovnicí, která na nás v první minutě vlétla a ujala se vedení 1:0. Po této brance byli naši hráči dosti zaskočení a dlouho jim trvalo dostat se zpět do zápasu. To se jim však povedlo, když, ještě v první půli, otočil výsledek na 2:1 Adam Klimeš, kterému v obou případech nahrával Prokop Ohlídal. Do druhé půle jsme už vstoupili sebejistě a po dvou nahrávkách Sama Robeše a jedné individuální akci si na konto připsal „čistý hattrick“ Honza Báthory. Skóre tentokrát uzavřel na konečných 6:1 Adam Klimeš.

Další zápas jsme sehráli s týmem Kohoutovic a z naší strany to bylo gólové představení. Na začátku první půle jsme postavili, poprvé na turnaji, čtyřku z hráčů (Robeš, Báthory, Klimeš Ohlídal), kteří už mají něco odehrané, a na hřišti to bylo velice znát. Rychle jsme se ujali vedení po brance Ohlídala, kterému nahrával Sam Robeš a druhou branku vstřelil Adam Klimeš po nahrávce Prokopa Ohlídala. Rychlé vedení kluky nabudilo a i hráči, pro které to byl jeden z prvních turnajů, předváděli slušné výkony a dostávali se do spousty šancí, u kterých jim však zatím chyběla fotbalová zkušenost. To však neplatilo u našich „mazáků“, kteří uzavřeli poločasové skóre na 5:0, Když se po přihrávce Adama Klimeše trefil Prokop Ohlídal a zvýšil tak naše vedení na 3:0. Tito hráči si u pátého gólu vyměnili role, ale ještě před tím po kombinaci se Samem Robešem dostal míč za záda soupeřova brankáře Honza Báthory. Druhý poločas vypadal podobně jako první. Na 6:0 zvyšoval opět Honza, kterému asistoval Adam. Poté se konečně po samostatné akci trefil i Sam Robeš a na 8:0 zvýšil, opět po nahrávce Klimeše, Prokop Ohlídal. U devátého gólu si tito hráči role vyměnili a poté naše skandující diváky potěšil ještě, po nahrávce Adama Klimeše, Prokop Ohlídal a stanovil tak konečný výsledek 10:0.

Do posledního zápasu, který jsme sehráli se Zbrojovkou Brno, jsme šli opět pro vítězství. Dobře hrající soupeř nás však jeho hrou velmi překvapil a z naší strany se projevovalo i lehké podcenění soupeře. I přes to jsme se po dvou brankách Prokopa Ohlídala, kterému u druhé branky asistoval maličký Kuba Laurenčík, ujali vedení. Soupeř však ještě do poločasu snížil na 2:1. Ve druhé půli jsme se už branky ani z jedné strany nedočkali a tak jsme si i počtvrté mohli zakřičet a oslavit tak náš, letošní první, triumf na turnaji!

Tento turnaj byl hlavně určen našim dvatisícetrojkám, kteřé zatím tolik šancí nedostávají. I když se brankově prosazovali především hráči, kteří už mají něco odkopaného na starší, ukázali nám ti ostatní, že ve své kategorii se můžou prosazovat. Poprvé jsme také vyzkoušeli hráče z předpřípravky Kubu Laurenčíka, který nedávno oslavil své šesté narozeniny. Kuba nás určitě nezklamal a ukázal že se jistě časem dokáže prosadit.

Nejlepším střelcem turnaje byl Prokop Ohlídal s devíti góly.