Starší dorost - 11. kolo: 1.HFK Olomouc "B" - S.Čechovice 1:4 (0:3)

Autor: Pepa <josef.sklenar(at)csobpoj.cz>, Téma: výsledky sezóny 2010-11, Vydáno dne: 31. 10. 2010

1.HFK OLOMOUC "B" - SOKOL ČECHOVICE    1:4  (0:3)

Branky : 0:1 Vlach přímý kop, 0:2 Jáhl, 0:3 Jansa, 1:4 Jansa

Jáhl    -    Jansa

Střídali : Chudý ( A.Klváček ), Pudil ( Spálovský ), M.Klváček ( Ostratický )

Trenéři : Alois Diviš a Milan Rybařík

Vedoucí mužstva : Lubomír Meixner

V neděli jsme zajížděli na hřiště 1.HFK k poslednímu utkání podzimu s cílem neprohrát a udržet 1. místo v KP dorostu. Soupeř, domácí HFK budil respekt protože poslední 3 utkání vyhrál.

Utkání jsme zahájili aktivně a ve 2.minutě jsme po faulu domácích zahrávali přímý kop a Honza VLACH z 35 metrů vymetl šibenici domácí brány -0:1. V 8.minutě jsme opět zaútočili, do domácí šestnáctky se snesl dlouhý centr, domácímu golmanovi v souboji míč vypadl a Luděk JÁHL chladnokrevně obloučkem zvýšil na 0:2. Poté domácí přeřadili na nejvyšší stupen a doslova na 20 minut nás uzamkli před pokutovým územím. Útoky domácích se na nás valily z obou křídel, golman Milan Piták čaroval na brankové čáře a minimálně 3 x vychytal domácí střelce. 1.HFK Olomouc během 15 minut spálil další tutovky a naše obrana z nejvyšším vypětím stále odolávala. Ale i my jsme zahrozili několika rychlými brejky a z jednoho z nich Spálovský po uniku Jansy zazdil tutovku a z 5 metrů přestřelil prázdnou bránu. Pak přišla 31 .minuta, kdy si Petr JANSA pohrál se 2 obránci a kolem golmana z vápna zvýšil na 0:3.

Do 2.poločasu domácí opět doslova vlétli a v 46.minutě po rychlé akci a centru z levého křídla snížili na 1:3. My jsme dál soustředěně bránili a dalších 15 minut se odehrávalo na naší polovině. Postupně jsme hru vyrovnávali a výsledkem byl v 70.minutě rychlý brejk. Jáhl vyslal kolmici na JANSU a ten z brejku prostřelil brankáře domácích - 1:4. O výsledku bylo rohodnuto, domácí nápor ochabl a my jsme utkání už dohráli v poklidu a výsledek uhájili.

V celku Čechovic zaslouží absolutorium brankář Milan Piták, kvalitně pracovala celá defenziva a výborně hrálo útočné duo Jansa - Jáhl. Z pohledu tabulky budeme přezimovat na 1.místě Krajského přeboru staršího dorostu s 25 body, před dvojicí Mohelnice -Jeseník 21 bodů ( ti ještě mezi sebou dohrávají poslední kolo ).

Výsledek našeho dorostu je pro nás velkým úspěchem a výsledkem celkové kvalitní práce s mládeži. Z pohledu našeho oddílu je to obrovský úspěch protože soupeříme s kluby jako Šumperk( 2 hrací plochy+ umělá tráva), 1.HFK Olomouc ( 3 hrací plochy + umělá tráva), Jeseník( 2 hrací plochy + umělka), Konice( 1 hrací plocha+ umělá tráva ), které mají mnohonásobně lepší zázemí, kvalitnější hrací a tréninkové podmínky pro fotbal. Bohužel nás v Prostějově-Čechovicích stále limitují hrací a tréninkové podmínky a jedno jediné, staré hřiště Sokola Čechovic na 10 mužstev a 210 fotbalistů. Je to jediné fotbalové hřiště na západní straně Prostějova.