Muži A - 5.kolo : S.Klenovice - S.Čechovice 5:4 ( 1:3 )

Autor: Pepa <josef.sklenar(at)csobpoj.cz>, Téma: výsledky sezóny 2010-11, Vydáno dne: 05. 09. 2010

4.9.2010

SOKOL KLENOVICE - SOKOL ČECHOVICE    5:4  (1:3)

Branky : 0:1 Bílý ( Kvapil ), 0:2 Kolečkář ( Kvapil ), 1:3 Urbánek ( Bílý ), 2:4 Haluza ( Bílý )

Brablec

Mach    -     Vinklárek    -    L.Šťastný    -    M.Horák

Bílý  -   Kolečkář  -   Haluza  -     Kvapil

Hruda         -         Urbánek

Střídali : R.Šteigl ( Kolečkář ), T.Bilík ( Kvapil ), Zacpal ( Haluza )

Trenér : Stanislav Bilík

Asistent trenéra : Karel Hruda

Vedoucí mužstva : Jaroslav Hejduk

Do Klenovic jsme odjeli s cílem bodovat a potvrdit výhru s SK Náměšť. Bohužel se nám to nepodařilo, i když vstup do zápasu byl výborný a v poločase jsme vedli 1:3.

Utkání se hrálo na mokrém terénu a úvod moc kvalitního fotbalu nepřinesl. Domácí si vytvořili mírný tlak, ale do vedení jsme šli ve 20.minutě my. Petr BÍLÝ po přihrávce Kubu Kvapila otevřel skóre. O 6 minut později přidal po přihrávce stejného hráče druhou branku Franta KOLEČKÁŘ a vypadalo to s výsledkem nadějně. Ale domácí záhy snížili a bylo to o gól. Nicméně ještě do přestávky jsme zásluhou Jardy URBÁNKA přidali třetí branku.

Do druhé půle jsme šli s úkolem co nejdéle udržet vedení o 2 branky. To jsme ale nesplnili a hned ve 47.minutě Klenovice snížili. Od této chvíle jsme byli pod velkým tlakem domácích, kteří nás sevřeli na naši polovinu. Nicméně po jednom z brejků jsme znovu zvýšili náskok na 2 branky, Petr Bílý přihrál Petrovi HALUZOVI a bylo to 2:4. Kdo ale teď čekal, že si odvezeme z Klenovic 3 body byl zklamán. Domácí se nadále tlačili před naši bránu a protože ze zdravotních důvodů museli střídat Kolečkář a Haluza, byla narušena kompaknost ve středu pole a Klenovice měly v dobývání naší brány lehčí pozici. V 74.minutě obešel domácí záložník vše co mu stálo v cestě a bylo to 3:4. V 84.minutě Klenovice vyrovnaly a když už se zdálo, že si odveze aspoň bod, tak nás v 91.minutě „popravil“ domácí kanonýr Kubíček a rozpoutal euforii jak na hřišti, tak v hledišti.

Prohra 5:4 je bolestná, o to víc když jsme dvakrát vedli o 2 branky. Tak snad si to vynahradíme v dalším zápase doma.

Hlas trenéra Stanislava Bilíka pro Prostějovský Večerník : „ Utkání jsme si prohráli sami. Když vedeme o 2 branky, nemůže utkání za žádnou cenu prohrát. Bohužel jsme se zatáhli, začali se bát o výsledek a úplně přestali hrát. Vše vyvrcholilo brankou v poslední minutě. Rozhodujícím momentem celého zápasu byla asi branka na 2:3. Klenovice potom hrály v takové eufórii, že výsledek strhly na svoji stranu. Nám se jejich náporu bez dvou hráčů ze středu pole ( kolečkář a Haluza střídali ze zdravotních důvodů ) nepodařilo odolat. Z výsledku jsem pochopitelně zklamaný.“