Mladší žáci - 23.kolo - čechovice - konice 5:0 (3:0)

Autor: Petr <petr.klimes(at)centrum.cz>, Téma: Výsledky sezóny 2009-10, Vydáno dne: 18. 06. 2010

16.6.2010

TJ Sokol Čechovice - FKM Konice   5:0 (3:0)

Branky : : 12´ 1:0 Bílý (Ftačník), 14´ 2:0 Jančík (Přikryl), 15´ 3:0 Ftačník (Pluháček), 38´ 4:0 Nejezchleb (Přikryl), 59´ 5:0 Kiška (Pluháček)

Klimeš

Pluháček    -    Jančík    -    Kravák    -    Blahoušek (K)

Nejlepší hráči utkání S.Čechovice (hodnoceno trenéry soupeře): Kiška, Ftačník

V další dohrávce odloženého utkání jsme přivítali tradičního rivala z Konice. Derby bylo navíc okořeněno přímým soubojem o třetí místo v tabulce. Soupeř přijel do Čechovic oslaben o několik svých hráčů, naopak my jsme nastoupili téměř v kompletním složení, když chyběl pouze Drmola. Utkání začalo vyrovnaně. Ale už od 10. minuty jsme se začali prosazovat my. K přímému kopu se postavil Jančík, ale jeho střela z ideální pozice skončila těsně vedle levé tyče konické branky. O dvě minuty později jsme již jásali - nacvičený rohový kop po ose Přikryl - Jančík - Ftačník uklidil do branky Bílý a vedli jsme 1:0. Za dvě minuty to bylo 2:0, když si na dobře kopnutý rohový kop naběhl Jančík a hlavou se nemýlil. A minutu poté po dlouhém vysunutí Pluháčka trefil z pravé strany Ftačník křižnou střelou přesně ke vzdálenější tyči - 3:0. Tato pětiminutovka viditelně otřásla soupeřem a v podstatě rozhodla utkání. Naše spolehlivá obrana, dobře se pohybující záloha hnaná "motorem" Přikrylem a rychlonozí útočníci hostujícím hráčům moc nedovolovali.
O přestávce zněl pokyn z lavičky jasně - nepolevovat v aktivitě a nasazení, jednoduše narušovat rozehrávku soupeře a dlouhými míči hledat další skuliny v jejich obraně. To se nám dařilo a ve 38. minutě jsme zvyšovali již na 4:0, když střelu Přikryla, která orazítkovala břevno, dotlačil za brankovou čáru střídající Nejezchleb. Poté jsme opět dali prostor hráčům z lavičky, ale i ti se na hřišti činili. V závěru se prosadil Kiška znovu po nahrávce Pluháčka a pečetil na konečných 5:0!!

Soupeři jsme tedy oplatili podzimní porážku 0:1 z jejich "umělky". Tímto výsledkem již nemůžeme být před posledním kolem sesazeni z pomyslného bronzového stupínku.Více mě však těší velmi dobrá hra všech hráčů. Nasazením a bojovností dnes ukázali, že výkon z minulého zápasu v Chomoutově byl jen naší slabší chvilkou.