Autor: Petr <petr.klimes(at)centrum.cz>, Téma: Výsledky sezóny 2009-10, Vydáno dne: 21. 03. 2010

1.SK Prostějov "97" - TJ Sokol Čechovice   1:3

Branky : 1:0 Kiška, 2:0 Ftačník, 3:1 Ftačník

Střídali :

Stískal (B), Nejezchleb, Ovečka, Nejedlý, Drmola, Pařil, Lachman, Hubáček, Havlíček

Trenéři : Jančík, Blahoušek

Vedoucí mužstva : Klimeš

V druhém přípravném utkání před jarní částí sezóny nás čekal celek, který hraje o dvě soutěže výš, a proto jsme očekávali velmi kvalitního soupeře. To se od začátku zápasu hraného dle dohody na 3x20 min. potvrzovalo, první desetiminutovku nám hráči 1.SK v podstatě nepůjčili míč a díky výborné kombinační hře nám nedovolili podívat se na jejich polovinu. Je nutné podotknout, že jsme jim to našim laxním přístupem a ponecháním velkého prostoru na hřišti umožnili. Poté jsme začali i my více běhat a soupeř začal mít v obraně problémy díky našim rychlonohým útočníkům. Ze dvou rychlých brejků v rozpětí necelých pěti minut to bylo rázem 0:2, když se z pravé strany podél vybíhajícího brankáře domácích trefili téměř identicky trefili Kiška a Ftačník. Ve druhé a třetí "třetině" zápasu se hra díky naší zvýšené bojovnosti a napadání soupeřovy rozehrávky trochu srovnala. My jsme dokázali po obdržené brance ještě jednou skórovat, když rychlík Bílý vybojoval na levé straně míč a předložil Ftačníkovi před prázdnou branku. Ten se podruhé v zápase trefil a zpečetil naše vítězství.
Kromě první desetiminutovky musím pochválit všechny hráče, kteří se dnes přesvědčili, že pokud odvedou maximálně bojovný výkon, můžou porazit i fotbalově vyspělejší protivníky.