Autor: Pepa <josef.sklenar(at)csobpoj.cz>, Téma: Výsledky sezóny 2009-10, Vydáno dne: 18. 10. 2009

SOKOL KOŽUŠANY - SOKOL ČECHOVICE    0:2  (0:0)

Branky : 0:1 Haluza ( Bílý ), 0:2 Bílý - z penalty

Střídali :

Dvořák ( Haluza )

Trenér : Jan Pešek

Vedoucí mužstva : Josef Sklenář

Na výborně připraveném hřišti v Kožušanech jsme podali velmi dobrý výkon a zaslouženě jsme si odvezli 3 body. Úvodních 20 minut bylo celkem vyrovnaných a žádné mužstvo nemělo brankovou šanci. První nebezpečnou příležitost jsme měli my, Pavel Gréza z velkého vápna střílel nebezpečně vedle levé tyče. Vzápětí zahrozili i domácí, jejich kanonýr Psotka překonal střelou z voleje Romana Švédu, ale míč z brankové čáry vykopl Martin Bilík. Největší naši příležitost v první půli měl Honza Horák, který po centru Petra Bílého hlavičkoval do tyče. Těsně před poločasem střílel těsně nad Petr Haluza a tak do šaten se šlo za stavu 0:0.

Hned ve 46.minutě jsme se dostali do vedení a tento moment předznamenal průběh druhé půle. Po faulu na soupeřově polovině jsme kopali trestný kop, Bílý přiťukl míč Petru HALUZOVI a ten nechytatelnou střelou z pětadvaceti metrů trefil šibenici. O deset minut později mohl zvýšit Jara Vinklárek, ale po rohovém kopu hlavičkoval pouze do noh brankáře. Kožušany jsme v této chvíli kombinačně přehrávali a vytvářeli si i další šance. Po vyšachování domácí obrany střílel těsně vedle Radek Šteigl. A v 68.minutě jsme zvýšili na 0:2. Po trestném kopu byl v pokutovém území sražen Petr BÍLÝ a sám faulovaný hráč penaltu proměnil, když poslal brankáře na opačnou stranu než míč. Kožušany se po této brance trochu vzpamatovaly a začaly nebezpečně ohrožovat naši branku, ale brankář Roman Švéda a obrana v čele se stopery Markem Začalem a Martinem Bilíkem skvěle vše odvrátila. Zvýšit naše vedení mohl Honza Horák, který se po dlouhém pasu řítil sám na brankáře, ale jeho bomba do břevna málem vyvrátila domácí bránu. V závěru otevřeli domácí obranu s cílem zkorigovat výsledek a tak několikrát šli naši hráči dva nebo tři na jednoho, bohužel naše zakončení bylo špatné a nebo branka padla z ofsajdu ( střelec byl střídající Lukáš Dvořák ). Minutu před koncem šel znovu sám na brankáře Honza Horák, ale branka mu asi nebyla souzena, protože nastřelil pouze domácího brankáře a tak byl po závěrečném hvizdu stav 0:2. O tento cenný výsledek se svým bojovným výkonem zasloužilo celé mužstvo, které tentokrát soupeře jasně přehrálo. Kluci děkujeme !!!!