Autor: Pepa <josef.sklenar(at)csobpoj.cz>, Téma: Výsledky sezóny 2009-10, Vydáno dne: 04. 10. 2009

SOKOL ČECHOVICE - SOKOL KLENOVICE    1:1  (0:0)

Střídali :

M.Horák ( T.Bilík ), Prášil ( Pe.Haluza ), Chmelík ( J.Horák )

Trenér : Jan Pešek

Vedoucí mužstva : Zdeněk Šťastný

Úvodní poločas derby zápasu mnoho vzruchu nepřinesl. Naši hráči i hosté z Klenovic si vypracovali dvě velké šance, jinak se odehrával fotbal ve středu hřiště. Obě klenovické šance zlikvidoval Roman Švéda a další jejich nebezpečné výpady řešil skluzy Jirka Kubalík. První naši šanci měl ve 40.minutě Petr Haluza, který střílel z malého vápna, ale bohužel trefil pouze obránce. A druhá přišla těsně před odchodem do šaten. Po rohovém kopu hlavičkoval do brány hostí Lukáš Dvořák, ale na čáře stojící obránce Klenovic míč vyhlavičkoval.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté. V 52.minutě pronikl hostující útočník přes tři naše hráče a krásnou střelou z hranice velkého vápna nedal Švédovi šanci. Velkou šanci na vyrovnání měl po centru Horáka Haluza, ale k míči mu chybělo asi deset centimetrů. O chvilku později přišel velmi důležitý okamžik zápasu. Jarda Vinklárek v našem pokutovém území fauloval hráče Klenovic a byla nařízená penalta. Naštěstí ji ale Roman Švéda zlikvidoval a nadále nás udržel ve hře. V 71.minutě jsme měli po faulu na Petra Haluzu stejnou šanci i my. K míči se postavil kapitán Petr BÍLÝ a s přehledem proměnil - 1:1. A hned o minutu později mohl stejný hráč i rozhodnout, bohužel při přehazování brankáře těsně minul. Do konce hry se už žádnému týmu branku vstřelit nepodařilo a tak zápas skončil nerozhodně 1:1.