Mladší žáci 7.kolo Čechovice - Náměšť 6:4 (2:2)

Autor: Petr <petr.klimes(at)centrum.cz>, Téma: Výsledky sezóny 2009-10, Vydáno dne: 24. 09. 2009

23.9.2009

SOKOL ČECHOVICE - NÁMĚŠŤ NA HANÉ    6:4  (2:2)

Branky : 6´ 0:1, 10´ 1:1 Kiška (Pluháček), 11´ 1:2, 22´ 2:2 Halouzka (Pařil)), 32´ 2:3, 38´ 3:3 Bílý (Ftačník), 40´ 4:3 Havlíček (Kiška), 41´5:3 Kiška (Halouzka), 42´ 6:3 Havlíček (Kiška), 58´ 6:4

Nejlepší hráči utkání S.Čechovice (hodnoceno trenéry soupeře): Kiška, Bílý

K tomuto utkání jsme nastoupili v dosti oslabené sestavě, bez šesti hráčů základní sestavy, z důvodu nemoci a škole a zbylá pětice hrála zápas za starší. Od začátku se tlačíme před soupeřovu bránu, ale soupeř využívá naši slabou obranu ( Lošťák hrál dnes vůbec první zápas od června) a z brejku prostřeluje našeho gólmana. Kluci zabojují a vyrovnání na sebe nenechá dlouho čekat. Kiška si nabíhá na dlouhý míč a konečně prostřeluje brankaře. Bohužel vzápětí obrana dělá ukázkovou chybu a soupeř jde opět sám na gólmana a znovu se ujímá vedení. Kluci bojují, ale branka je pro nás zakletá. Až skoro ztracený míč vybojovává Pařil a daří se mu přihrát před branku, kde je zcela osamocen Halouzka a premiérovým gólem za žáky vyrovnává. Do poločasu soupeře zamykáme na jeho polovině, ale bohužel se nám gól nedaří vsítit (několikrát nastřelená tyč). Poločas končí 2:2.

Do druhé půle se do branky staví Klimeš a nastupujeme s odhodláním co nejdříve rozhodnou tento zápas. Bohužel obrana opět zaspala a soupeř se štěstím prostřeluje brankaře a míč míří od tyče do brány. Naštěstí kluky tento gól nepoložil a zanedlouho vyrovnává Bílý. Tento gól odstartoval naši pětiminutovku, kdy po gólech Havlíčka, Kišky a opět Havlíčka odskakujeme na rozdíl tří branek. V tomto okamžiku dostávají příležitost i kluci z přípravky a benjamínek týmu Honza Sklenář se ocitá v tisíci procentní šanci, ale stejně jako jeho otec v nedělním utkání senioru ji neproměňuje. Soupeř se v ocitá stále pod tlakem, který řeší jen za cenu faulů. Po jednom takovém zákroku je odpískán pokutový kop, ale bohužel jej Ftačník neproměňuje. Soupeř se v samém závěru dostává opět do brejku a uzavírá skóre zápasu na konečných 6:4.

Dnes bych chtěl pochválit kluky za bojovnost, kdy i přes nepříznivý vývoj utkání, v dosti oslabené sestavě svou bojovností zápas dotáhli do vítězného konce. Je vidět, že mužstvo má svou vnitřní sílu a i kluci z lavičky dokáží nahradit kluky ze základní jedenácky. Svého premiérového gólu se dočkal v žácích Filip Halouzka a doufejme, že určitě nebyl poslední.