Autor: Petr <petr.klimes(at)centrum.cz>, Téma: Výsledky sezóny 2009-10, Vydáno dne: 14. 09. 2009

SOKOL ČECHOVICE - PS PŘEROV    1:3  (0:3)

Branky: 10´ 0:1, 25´ 0:2, 29´ 0:3, 58´ 1:3 Přikryl (Jančík)

Hubáček (B), Hluštík, Nejedlý, Pařil, Lachman

Trenéři : Jančík, Dopita

Vedoucí mužstva : Klimeš

Nejlepší hráči utkání S.Čechovice (hodnoceno trenéry soupeře): Přikryl, Ftačník

V 5. kole jsme v souboji mužstev, která zatím neztratila ani bod, přivítali tradičního soupeře PS Přerov. I bez kanonýra Kišky a záložníka Nejezchleba jsme chtěli soupeři oplatit dvě loňské porážky. Úvod utkání patřil nám, soupeře jsme přehrávali a vypracovali si několik šancí. Bohužel jsme neproměnili, a z prvního náznaku šance soupeře a následného rohového kopu jsme inkasovali, když jsme nepokryli důrazně hráče hostí a ze skrumáže v malém vápně se mu podařilo protlačit míč do naší sítě - 0:1. Poté jsme nepochopitelně přestali hrát fotbal, běhat, hrát důrazně do těla a zbytek první půle jsme se jen dívali, jak hráči Přerova z dalších standardek přidávají góly do naší branky – 25. minuta a znovu po rohu - 0:2, 29. minuta a přímý kop - 0:3. Do druhé půle jsme nastoupili přeci jen zodpovědněji, a vyrovnali jsme se v důrazu soupeři. Hra se nejenom srovnala - byli jsme rázem lepším mužstvem na hřišti, ale gólově jsme se prosadili až v samém závěru, když v 58. minutě po dlouhém pasu Jančíka za obranu hostí zkorigoval na konečných 1:3 Přikryl.

Dnes jsme hráli fotbal bohužel jenom druhých 30 minut, a proti kvalitnímu soupeři to logicky nemůže stačit. Pokud budeme ke každému utkání nastupovat laxně jako dnes, s vyspělými mužstvy se zatím měřit nemůžeme. Pochválit za bojovnost v celém utkání můžu dnes jenom Štěpána Přikryla a nejmladšího hráče v našem dresu Jakuba Ftačníka, který byl navíc po nemoci.