Autor: Petr <petr.klimes(at)centrum.cz>, Téma: Výsledky sezóny 2009-10, Vydáno dne: 28. 08. 2009

FK Němčice na Hané - SOKOL ČECHOVICE   0:2  (0:1)

Branky : 19.min. 0:1 Bílý (Přikryl), 40.min. 0:2 Ftačník (Bílý)

Hubáček (B), Ovečka, Halouzka, Drmola, Nejedlý

Trenéři : Jančík, Blahoušek

Vedoucí mužstva : Dopita

Nejlepší hráči utkání S.Čechovice (hodnoceno trenéry soupeře): Kiška, Přikryl

Ve druhém utkání jsme zajížděli do Němčic na Hané. O soupeři jsme toho moc nevěděli, protože hrál vloni druhou skupinu Krajské soutěže. Od začátku zápasu jsme byli aktivnější a domácím dělali rychlými brejky problémy. Ale díky nepřesnosti v koncovce a výborným zákrokům gólmana soupeře jsme několik velkých příležitostí nevyužili. V 19. minutě už to vyšlo - do šestnáctky domácích pronikl Přikryl a nahrál Bílému, který přesnou střelou k levé tyči otevřel skóre – 0:1. Potom nevyužil svoji největší šanci utkání soupeř - po střele, kterou Klimeš vyrazil jen zpátky před domácího útočníka, tento poslal míč do branky, kde ho však před brankovou čarou Jančík vykopl ven. V druhém poločase pokračovala hra ve stejné režii, ovšem domácí hráči zvýšili pohyb ve středu pole a vyrovnali síly na hřišti. Dobrá obrana dirigována stoperem Jančíkem však na dostřel němčické hráče nepouštěla. Naopak po nahrávce Bílého do vápna domácích udeřilo znovu na druhé straně – Ftačník ve 40. minutě podél vybíhajícího brankáře zvýšil na 0:2. Poté jsme dali opět šanci mladším hráčům a pohlídali si v klidu druhé vítězství za sebou na hřišti soupeře.

Úvod nové sezony nám tedy skvěle vyšel, doufám, že v prvním domácím utkání v neděli proti Hlubočkám předvedou kluci divákům atraktivní fotbal.