Autor: Petr <petr.klimes(at)centrum.cz>, Téma: Výsledky sezóny 2008-09, Vydáno dne: 11. 05. 2009

Spartak VTJ Lipník - SOKOL ČECHOVICE    5:1  (4:0)

Střídali :

Bílý, Marek, Havlíček, Lošťák, Hluštík

Trenéři : Jančík, Dopita

Vedoucí mužstva :Klimeš

V dalším zápase v Lipníku jsme proti silnému o rok staršímu soupeři nenavázali na dobré výkony z předchozích utkání a zcela po zásluze jsme vysoko prohráli. Od začátku jsme neplnili stanovené pokyny, nechávali jsme výborně technicky připravenému protivníkovi hodně prostoru a velmi brzy jsme prohrávali 2:0. Do poločasu jsme svým laxním přístupem dovolili navíc ještě 2x Lipníku skórovat. Po důrazném pohovoru v šatně o poločase a změnách v sestavě jsme konečně začali přistupovat včas k soupeři, hrát jednoduše s dlouhými pasy na útočné duo. Tento způsob hry se ukázal jako účinný – po vysunutí Přikryla se dostal míč k Hejdukovi, ten vyslal pasem mezi obránce Kišku, který kolem vybíhajícího brankáře nekompromisně proměnil – 4:1. Pokračovali jsme v presinku při rozehrávce domácích a vytvořili jsme si další slibné šance – po rohu postupně Kravák a Jančík minuli branku, Přikrylovi jeho krásnou střelu z hranice velkého vápna vyrazil na roh gólman. Domácí nás ale ve středu pole dále přehrávali a před koncem utkání ještě navýšili skóre na konečných 5:1.

Dnes bych chtěl pochválit za přístup k utkání pouze Michala Blahouška, který odehrál celé utkání naplno i přesto, že před tím nastoupil i k zápasu starších žáků. Zde odehrál zhruba jednu polovinu a svým důrazem se také prosadil. Dále bych chtěl přivítat zpět do sestavy Marka Lošťáka, který se po delší zdravotní pauze opět vrátil mezi nás a odehrál solidně druhý poločas.