Autor: Petr <petr.klimes(at)centrum.cz>, Téma: Výsledky sezóny 2008-09, Vydáno dne: 04. 05. 2009

SOKOL Čechovice - FKM Opatovive    1:1  (1:0)

Střídali :

Bílý, Marek

Trenéři : Jančík, Blahoušek, Dopita

Vedoucí mužstva : Klimeš

V dalším těžkém utkání jsme nastoupili oslabeni o hráče základní sestavy – k dlouhodobě nehrajícímu Lošťákovi se přidali Radim Kravák, Pluháček, Havlíček a dále Drmola s Lachmanem. Proto jsme museli hlavně v obraně hodně improvizovat. Na stopera se postavil znovu Ladislav Kiška, na předstopera Mareček a na pravou stranu obrany Hluštík. Začátek vyrovnaného prvního poločasu patřil hostím, kteří si vypracovali několik slibných příležitostí, ale skvěle chytajícího Klimeše nepřekonali. A když už ano, pak stála v cestě branková konstrukce nebo zaskakující obránce na brankové čáře. Postupně jsme přebrali iniciativu my a výsledkem byly čtyři brankové příležitosti našeho útočného dua, z nichž ta druhá se nazývá 100%-ní. Po skvělé nahrávce Hejduka netrefil levou nohou prázdnou branku Přikryl. Chvilku před koncem prvního poločasu si ale role naši útočníci prohodili a přesná nahrávka Přikryla našla Hejduka před zcela odkrytou svatyní hostí – 1:0.

Po změně stran byl k vidění oboustranně kvalitní fotbal. Postupem času jsme ale proti fyzicky lépe disponovanému soupeři přestali stačit a logickým vyústěním jeho tlaku byla vyrovnávací branka - 1:1. Posledních pět minut už dohrávali naši kluci s vypětím všech sil. Vzhledem k průběhu zápasu a také k velké absenci hráčů v našem mužstvu je konečná remíza spravedlivá, my můžeme jenom litovat série neproměněných brankových příležitostí v prvním poločase. Soupeři musím pogratulovat za předvedený výborný výkon.