Halový turnaj v Šumperku 8.2.

Autor: Pepa <josef.sklenar(at)csobpoj.cz>, Téma: Halové turnaje 2008-09, Vydáno dne: 08. 02. 2009

Komentář k turnaji v Šumperku

Minulý týden jsme poprvé byli na turnaji v Šumperku. Chřipková epidemie trošku upravila náš kádr, chyběl nám brankář Pavel Maděrka, kanonýr Marek Růžička, Kuba Cigr, Kuba Páleník a stále zraněný Kuba Flajsar. V bráně ale Pavla výborně zaskočil Domča Spurný, za což mu velmi děkujeme.

A jak hodnotit naše 6.místo ? Smolně jsme se sami připravili o boj o medaile !!! Herně jsme určitě nezklamali, kluci hráli velmi dobře a v podstatě pouze jeden zápas jsme jednoznačně prohráli, a to ten poslední, boj o 5-6.místo. V tomto utkání nás přehrála Opava 4:1. Jinak jsme o postup do semifinále přišli jenom o skóre, šťastnějším celkem byly Svitavy.

Rozhodující byl právě zápas s tímto celkem, rychle jsme vedli 2:0 , ale i když jsme vedli tímto výsledkem ještě 4 minuty před koncem, nakonec jsme bohužel pouze remizovali. Tato bodová ztráta se pak ukázala jako rozhodující. Mohli jsme to zachránit ještě v posledním zápase s Uničovem, kdy nám stačila remíza k postupu, ale i když jsme stav 1:1 drželi 2 minuty před koncem, Uničov nakonec vyhrál a my skončili třetí ve skupině. Ale i konečné 6.místo je výborným výsledkem. Turnaj vyšel střelecky výborně Jirkovi Běhalovi, který dal 9 branek a stal se suveréně nejlepším střelcem turnaje !!!

A protože se blíží jarní prázdniny, od turnajů si teď na měsíc odpočineme a 7.3. se znovu setkáme v Troubkách, kde nás čeká 9 velmi silných soupeřů. Takže kluci naberte síly a po prázdninách se znovu popereme o medaile !!!

Branky : 1:0 Běhal, 2:0 Běhal, 3:1 Běhal

Celek Juventusu Bruntál byl složen s chlapců ročníku 2001 a tak se v tomto utkání projevil věkový rozdíl v náš prospěch. Hned ve 3.minutě se trefil Jirka BĚHAL a vedli jsme 1:0. O tři minuty později opět Jirka BĚHAL zvýšil po pěkné akci na 2:0. Soupeře jsme během zápasu v podstatě k ničemu nepustili a jediný gól, který vstřelil, byl po naší chybě. Definitivní rozhodnutí padlo v 10.minutě, kdy se téměř přes celé hřiště trefil opět Jiří BĚHAL a tím dovršil svůj hatt-rick. Na úvod jsme tedy získali cenné vítězství.

2. SOKOL ČECHOVICE – FK SVITAVY   2:2

Branky : 1:0 Běhal, 2:0 Běhal

Ve druhém zápase nás čekal silný celek ze Svitav a informace, které jsme o soupeři měly, nelhaly. Soupeř se představil ve výborném světle, a zejména ve druhé polovině zápasu byl lepší. Ale do té doby jsme měli zápas ve své moci my. Díky dvěma trefám kanonýra Jirky BĚHALA jsme vedli brzy vedli 2:0 a vypadalo to, že by jsme i ve druhém zápase mohli vyhrát. Ale od půlky zápasu se soupeř dostal do hry a jen díky několika zákrokům Dominika Spurného jsme drželi čisté konto. 4 minuty před koncem ale přišla naše slabá chvilka. Nedokázali jsme obsadit soupeře při rohovém kopu a bylo to 2:1. A druhá chyba 2 minuty před koncem, znovu po rohu, znamenala vyrovnání. Tato bodová ztráta, se nakonec ukázala v konečném účtování jako rozhodující.

3. SOKOL ČECHOVICE – FK SAN-JV ŠUMPERK "B"   2:0

Branky : 1:0 Batěk, 2:0 Běhal

V zápase s “B“ celkem Šumperka jsme podali velmi dobrý výkon. Kluci si vzali k srdci rady a připomínky po předchozí bodové ztrátě a zahráli velmi zodpovědně. Zejména Tomáš BATĚK dirigoval výborně obranu a otevřel i skóre. Výborně hráli ale i ostatní obránci - Jarda Synek, Honza Sklenář a Martin Soldán. V útoku spolu s Jirkou Běhalem bojoval David Frohn a neztratilo se i duo benjamínků – Jirka Hájek a Kuba Jeřábek. Spolehlivý výkon podal v bráně opět Dominik Spurný a když Jirka BĚHAL zvýšil na 2:0 bylo rozhodnuto. Třetí branku mohl přidat Honza Sklenář, ale nastřelil pouze břevno. Před posledním zápasem s již postupujícím Uničovem, bylo jasné, že potřebujeme k postupu do semifinále získat alespoň bod.

4. SOKOL ČECHOVICE – SK UNIČOV   1:2

Branka : 1:0 Sklenář

Zápas s Uničovem rozhodoval o tom, jestli postoupíme ze skupiny nebo ne. Stačila nám remíza. Bohužel na konci zápasu svítil na ukazateli skóre stav 1:2. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a hned v 5.minutě jsme se ujali vedení, když se střelou, která přeskočila brankáře, trefil Honza SKLENÁŘ. Tento stav nám dával velkou naději. Bohužel soupeř dokázal brzy srovnat a potom se odehrávala velká bitva. Měli jsme několik šancí, ale soupeřův brankář je zlikvidoval. Příznivý výsledek jsme drželi ještě dvě minuty před koncem, ale poté Uničov vstřelil rozhodující branku a poslal do semifinále Svitavy a nás čekal boj o 5-8.místo.

O UMÍSTĚNÍ

5. SOKOL ČECHOVICE – FC SLAVOJ BRUNTÁL  3:1

Branky : 1:0 Běhal, 2:0 Běhal, 3:1 Hájek

Střetnutí s druhým celkem Bruntálu bylo podobné jako s Juventusem. Brzy jsme dali dvě branky, které vstřelil střelecky disponovaný Jirka BĚHAL. Soupeř poté snížil na 2:1, ale definitivní rozhodnutí přinesla branka Jirky HÁJKA a tímto výsledkem jsme postoupili do boje o 5-6.místo.

O 5-6.MÍSTO

6. SOKOL ČECHOVICE – SFC OPAVA  1:4

Branka : 1:1 Běhal

V tomto zápase nás čekal silný celek SFC Opavy a hned od počátku ukázal, že je velkým favoritem. Asi ve 30 vteřině kopala Opava roh a přímo z rohu vstřelila branku. Devátou brankou na turnaji Jirka BĚHAL sice vyrovnal, ale potom už nám došli síly a soupeř nás jednoznačně přehrál a přidal ještě další tři branky. Nicméně tato porážka nemůže smazat naše velmi dobré vystoupení na tomto turnaji a všichni kluci si zaslouží za svoje výborné výkony poděkování.